Biologia w liceum

  Biologia w LO w Puchaczowie zaciekawi każdego, ponieważ dobre wyposażenie pracowni pozwala na korzystanie z bardzo wielu pomocy dydaktycznych: wizualizera, Internetu, filmów, zestawów laboratoryjnych do badań wód i gleb, modeli, atlasów, mikroskopów, prezentacji multimedialnych i innych.

  Bogata bioróżnorodność wokół szkoły i w Puchaczowie pozwala na prowadzenie zajęć w terenie. Stałe punkty to rozpoznawanie gatunków drzew okrytonasiennych, nagonasiennych, roślin zielnych i porostów nadrzewnych.

  Dodatkowo niezbędnym elementem realizacji programu jest wyjazd licealistów na bezpłatną wycieczkę do ogrodu botanicznego, muzeum przyrodniczego i na uczelnię wyższą, w celu poszerzenia wiedzy biologicznej. Licealiści będą także mieli możliwość wyjazdu do wybranego parku narodowego.

  Chętni uczniowie mają możliwość rozwijania swoich zainteresowań na kole naukowo – badawczym, mogą również działać w Lidze Ochrony Przyrody, angażując się w akcje,  happeningi, konkursy szkolne i inne działania z zakresu ochrony przyrody i ochrony środowiska.

  Podczas zajęć, poza przyjazną atmosferą najważniejsze jest to, by licealiści jak najwięcej nauczyli się w szkole, dlatego metody pracy najczęściej skierowane będą na aktywność ucznia. Ciekawym elementem lekcji biologii są z pewnością również eksperymenty przyrodnicze.

  W klasie pierwszej biologia realizowana będzie w wymiarze jednej godzinie lekcyjnej, po wybraniu w klasie drugiej i trzeciej rozszerzenia na 4 godzinach lekcyjnych tygodniowo.

nauczyciel biologii Celina Michalska

Opublikowano: 27 lutego 2017 22:51

Kategoria: Rekrutacja na rok szkolny 2017/2018

Zdjęcia:

Wyświetleń: 634

Wszelkie prawa zastrzeżone © Liceum Ogólnokształcące w Puchaczowie

Realizacja: Superszkolna.pl

Zaszyfrowany adres tej strony