Nowa specjalność w naszym liceum

Od nowego roku szkolnego 2017/2018 proponujemy uczniom klas trzecich gimnazjum naukę w Liceum Ogólnokształcącym w Puchaczowie z nową specjalnością Podstawy edukacji lotniczej.

To nowość w naszej szkole. Młodzież w czasie zajęć pozna historię i specyfikę lotnictwa poprzez udział w zajęciach prowadzonych przez specjalistów w Centrum Lotnictwa w Depułtyczach Królewskich koło Chełma. Patronat nad wszystkimi działaniami obejmie Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Chełmie.

Dla uczniów zainteresowanych tematyką wojskową czy ratownictwem medycznym proponujemy już istniejące w naszej placówce specjalności.

W klasie Podstawy edukacji wojskowej dowiesz się, jak racjonalnie i skutecznie zachować się w przypadku zagrożeń naturalnych, cywilizacyjnych i militarnych. Zajęcia będą prowadzone przez żołnierza zawodowego we współpracy z jednostką wojskową i połączone z wyjazdami dydaktycznymi.

Jeśli chcesz w przyszłości kształcić się na kierunkach medycznych, to mamy dla Ciebie specjalność  Podstawy kwalifikowanej pierwszej pomocy. To w tej klasie w czasie zajęć w Studium Medycznym w Lublinie zdobędziesz wiedzę w zakresie pomocy medycznej.

Więcej informacji już wkrótce.

TS

Opublikowano: 26 lutego 2017 22:19

Kategoria: Rekrutacja na rok szkolny 2017/2018

Wyświetleń: 386

Wszelkie prawa zastrzeżone © Liceum Ogólnokształcące w Puchaczowie

Realizacja: Superszkolna.pl

Zaszyfrowany adres tej strony