Nie wypalajmy traw, bo niszczymy środowisko!

Nie wypalajmy traw, bo niszczymy środowisko! – pod takim hasłem odbył się z okazji Dnia Ziemi happening, w którym uczestniczyli uczniowie klasy I LO wraz z ósmoklasistami. Akcja polegała na uświadomieniu mieszkańcom Puchaczowa jak szkodliwe jest wypalanie traw. Rozdawaliśmy ulotki i prosiliśmy, by nie być na to obojętnym.

Okazało się, że nie wszyscy ludzie są świadomi tego, jakie negatywne skutki  niesie za sobą ten proceder, mało tego, niektórzy byli przekonani , co jest nieprawdą, że wypalanie traw użyźnia glebę.

Tymczasem fakty są takie, że podczas pożaru  wyjaławia się gleba,  giną mrówki uważane za sanitariuszy pól i wiele innych bezkręgowców.  Żywcem płoną też bezbronne krety,  jeże, myszy i inne ssaki, nie mające szans na ucieczkę.  

Warto mieć świadomość, że pole czy łąka strawione ogniem potrzebują kilku lat na regenerację, by dawać takie plony jak przed pożarem. Każdorazowe wypalanie powoduje ogromne straty  w środowisku naturalnym, a przy okazji straty materialne.

Organizatorem happeningu była opiekunka LOP pani Celina Michalska, opiekunami pan Grzegorz Błaszczuk i nauczycielka prowadząca PCK pani Justyna Wołowik.

Karolina Zwolińska 1 LO

Opublikowano: 29 kwietnia 2019 14:01

Kategoria: Aktualności

Zdjęcia:

Wyświetleń: 293

Wszelkie prawa zastrzeżone © Liceum Ogólnokształcące w Puchaczowie

Realizacja: Superszkolna.pl

Zaszyfrowany adres tej strony