Wycieczka do Warszawy

      9 listopada uczniowie klas trzecich gimnazjum oraz pierwszych liceum wzięli udział w jednodniowej wycieczce do stolicy, którą z pewnością można zaliczyć do udanych. Pierwszym punktem po dotarciu na miejsce była Galeria Mokotów, gdzie zmęczeni po podróży mogli się posilić, a co niektórzy nawet spotkać polskie gwiazdy. Jeśli o nich już mowa, po odpoczynku grupa udała się do budynku TVP. Tam mogła przyjrzeć się jak od kulis wygląda to, co widzimy w telewizji. Przewodnik opowiedział między innymi jak wygląda praca w reżyserce, która jest tak naprawdę jednym z najważniejszych elementów w transmisji programów. Uczniom dane było także zobaczyć jak wygląda studio dobrze znanego nam programu "Pytanie na Śniadanie", muzeum polskiej telewizji czy główne studio TVP Polonia.
Kolejnym miejscem i tak naprawdę najważniejszym było Centrum Nauki Kopernik. Tam można było podziwiać  ciekawe wystawy. Ujrzenie swojego wyglądu za kilka lub kilkanaście lat, podróż w czasie czy symulacja tonącego statku, która w sumie cieszyła się największą popularnością wśród zwiedzających, to jedne z wielu atrakcji.
Ostatnią, bo trzecią atrakcją było planetarium. Historie przedstawione uczniom zespołu szkół były z pewnością ciekawe i wiele uczące. W końcu wiadomości, które poznali przydadzą się w dalszej edukacji. Wycieczkę tą zorganizowała pani Anna Żmuda-Olejnik, której należą się ogromne podziękowania.

                                                                                                                                A. Mil

Opublikowano: 29 listopada 2017 08:58

Kategoria: Aktualności

Zdjęcia:

Wyświetleń: 413

Wszelkie prawa zastrzeżone © Liceum Ogólnokształcące w Puchaczowie

Realizacja: Superszkolna.pl

Zaszyfrowany adres tej strony