Narodowe Czytanie w bibliotece ZS w Puchaczowie.

Narodowe Czytanie w bibliotece ZS w Puchaczowie.

 W roku szkolnym 2017/2018 do społeczności szkolnej ZS w Puchaczowie dołączyła I klasa liceum ogólnokształcącego. Wśród uczniów rozpoczynających edukację znalazły się dziewczęta o zacięciu dziennikarskim, które popróbują swoich sił na łamach „Wieści Puchaczowskich”. Oto ich pierwsze wprawki …

     Wesele Stanisława Wyspiańskiego to zwycięzca internetowego głosowania na lekturę corocznej akcji NARODOWEGO CZYTANIA. Internauci wybrali ten utwór pośród czterech propozycji.
2 września 2017  w akcji Narodowego Czytania brała udział Para Prezydencka. Narodowe Czytanie odbywało się nie tylko w Polsce,  ale także w Sydney, Chicago, Toronto, Londynie, Dublinie, Barcelonie, Odessie i  Budapeszcie.

    Również i w Zespole Szkół w Puchaczowie miało miejsce czytanie tego dzieła. W dniu 8 września uczniowie gimnazjum oraz liceum zebrali się na zaproszenie p. Oliwii Szafran w szkolnej bibliotece, gdzie między regałami pełnymi książek zapoznali się z twórczością Wyspiańskiego. Czytanie dramatu okazało się zajęciem przyjemnym, łączącym miłe z pożytecznym, a czas spędzony nad stronicami książki minął bardzo szybko. Uczniowie wcielili się w przydzielone im role, zatem nikt się nie nudził. Dlatego atmosferę można śmiało uznać za przyjemną, co potwierdzić mogły szerokie uśmiechy na twarzach uczniów.

                                                                                                          Marysia Jędrych

                                                                                                          Aleksandra Mil

                                                                                                          LO w Puchaczowie

Opublikowano: 12 września 2017 15:56

Kategoria: Aktualności

Wyświetleń: 610

Wszelkie prawa zastrzeżone © Liceum Ogólnokształcące w Puchaczowie

Realizacja: Superszkolna.pl

Zaszyfrowany adres tej strony